Community Service

 

  1. Chairman for Surau AN-Najah Taman Mawar Puchong April 2006 to April 2007
  2. Chairman for KAFA (Kelas Al Quran and Fardu Ain) Taman Mawar Puchong. Selangor 2001/2002.
  3. Member of Committee Surau Taman Mawar, Puchong,Selangor 1997/1998 and 1998/1999.
  4. Surau Officer for Taman Mawar, Puchung, Selangor 2002 until now.
  5. Treasurer for User Groups ICL Mainframe Machine 1994 until 1995.
  6. Ahli Jawatankuasa Penduduk JKP Zon 13, Majlis Perbandaran Subang Jaya Selangor Sesi 2007-2008
  7. Chairman for Surau AN-Najah Taman Mawar Puchong June 2010 to December 2013
  8. Chairman for KAFA Taman Mawar Puchong. Selangor 2010 to 2013.
  9. Pengerusi Surau AN-Najah Taman Mawar Puchong Mei 2008 to April 2011
  10. Pengerusi Surau AN-Najah Taman Mawar Puchong Mei 2011 to April 2014
  11. Pengerusi Surau AN-Najah Taman Mawar Puchong Mei 2014 to April 2017