Undergraduate Final Year Projects

Supervision of Undergraduate Project

  1. Kok Cho Quan,” Mobile Ordering System & Backend”, Sem II, Sesi 2013/14 (PSMI).
  2. Norhidawani Binti Mohamed,” aplikasi mobil untuk memantau kawalan kelembapan dan suhu rumah cendawan”, Sem II, Sesi 2013/14 (PSMI & PSMII).
  3. Nur Mardhati Nabila Binti Tukimat, “SMART car aided programming tools for intermediate users”, Sem II, Sesi 2013/14 (PSMI & PSMII).
  4. Nur Syafiqah Zahirah Binti Abdul Rahman, “aplikasi berasaskan web untuk memantau kawalan kelembapan dan suhu rumah cendawan”, Sem II, Sesi 2013/14 (PSMI & PSMII).
  5. Rooster Anak Tumeng, “software testing for SMART climate control (mushroom house)”, Sem II, Sesi 2013/14 (PSMI & PSMII).
  6. Noor Hafizah Binti Mohd Bukhari, “Sistem Kaunter Pembayaran Secara Layan Diri Bagi Pelanggan Pasaraya, Sem II, Sesi 2012/13 (PSMII).
  7. Mohd Khairishafiq Bin Abdull Khalim, “Robot Pengawal Rumah”, Sem II, Sesi 2012/13 (PSMII).
  8. Muhammad Ihsan Bin Wan Khairuzzaman, “Sistem Pengurusan Peralatan Elektrik Bagi Kolej-Kolej Di Utm Skudai”, Sem II, Sesi 2012/13 (PSMII).
  9. Lee Chee Fun, “The Development of Mobile Robot Software using Service Oriented Architecture for Robot Navigation”, Sem I, Sesi 2011/12. (PSMII).
  10. Sun Yi, “CE Online Accounting System”, Sem I, Sesi 2011/12. (PSMII).
  11. Ihsan Selman Avci, “PC‐Based Mobile Robot Software”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  12. Hatice Kubra Kus, “Modification on Component‐Oriented Programming Framework with Object‐Oriented Programming Language”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  13. Muhammad Rizal Muthi, “Enhancement Of Component Oriented Programming Tool”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  14. Ferhan Kilicer, “A Comparison Of Schedulability Analysis Tools”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  15. Siti Ainun Basyirah Binti Mohamad, “Sistem Antaramuka Untuk Mengajar Kanak‐Kanak Tadika Menggunakan Robot Bergerak”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  16. Nor Fadhilah Bte Kasmin, “Sistem Antaramuka Untuk Teknik Penyelesaian Masalah Menggunakan Robot Bergerak”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  17. Merve Arslan, “Difficulties in Learning Concepts for Novice Programme”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  18. Muhammad Shamil Bin Abdul Rashid, “Repository System For Case Study Report For Software Engineering Department FSKSM”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  19. Sun Yi, “A Study of Testing Approach for Component Development”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  20. Mohamed Johari Bin Harith, “Sistem Pengawasan Dan Pengurusan pH Tanah Sawah Padi”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  21. Rose Sabrina Bt Md Tajuddin, “Sistem Kedatangan Bagi Syarikat WISE Aviation Sdn. Bhd.”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMI).
  22. Rm Jerfa Reza Daviano SK, “Comparison of OpenWire and LabView in Supporting Component Oriented Programming Framework”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMII).
  23. Azizi Syahmi Bin Ameran, “Pembangunan Perisian Kerusi Roda Pintar Menggunakan Penjanaan Kod Rhapsody”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMII).
  24. Nurul ‘Atikah Binti Masduki, “Kajian Ke Atas Komponen Pemetaan Hasil Bagi Pertanian Tepat”, Sem I, Sesi 2010/11. (PSMII).
  25. Lee Chee Fun, “The Development of Mobile Robot Software using Service Oriented Architecture for Robor Navigation”, Sem II, Sesi 2010/11. (PSMI).
  26. Rahmah Juwita, “Core Asset Analysis of Embedded Real Time Automonous Mobile Robot Using PLUS Methodology”, SemII, Sesi 2010/11. (PSMII).
  27. Mohd Zamri bin Arbaie, ”Kajian Tentang Penggunaan Semula Perisian Menggunakan Rangkakerja Pengaturcaraan Berorientasikan Komponen (COP) di dalam Robot Mudah Alih”, sem 1-2009/10.
  28. Faredah Binti Mohammat, “ Kajian Pembangunan Perisian Produk Berbilang (SPL) Bagi Domain Aplikasi Perpustakaan”, Sem II, Sesi 2009/10. (PSMI).
  29. Rahmah Juwita, “Embedded Real‐time Software Product Line”, Sem II, Sesi 2009/10. (PSMI).
  30. Wan Malia biti Wan Mohd Sharif, ”Sistem Pengurusan Maklumat Kakitangan Berasaskan Web Hidayah Smart School”, sem 2-2008/09.
  31. Tan Chor Hian, ”Bahan Pengoptimum Bahan Mentah 2D”, sem 2-2008/09.
  32. Masitah binti Abu Noh, “Sistem Pendidikan Kanak-Kanak Down Syndrome Berasaskan Web”, sesi 2-2006/07 & sem 1-2007/08.
  33. Noor Rizal Aznie bin Jilani, “Sistem Penempahan Barangan Sukan dan Keahlian My Sport Centre Sdn Bhd Secara Atas Talian”, sem 1-2007/08.
  34. Lee Kim Chung, “Location Guiding System for Important Building in Academic Area of Universiti Teknologi Malaysia”, sem 1-2007/08.
  35. Nursyahidah binti Azri, “Pembangunan Sistem Kawalan Capaian dengan menggunakan UML Spesifikasi 2.0”, sem 1-2007/08.
  36. Wan Rusila binti Wan Zulkifeli, “Kajian Penggunaan Corak Reka Bentuk Masa Nyata dalam Pembangunan Sistem Masa Nyata Berasaskan Metodologi POAD”, sem 1-2007/08.
  37. Mohd Zulkifli bin Mohd Zaki, “ Kajian Penggunaan UML-RT dalam Pembangunan Aplikasi Sistem masa-nyata Menggunakan Kejuruteraan Berasaskan Komponen”, sem 1-2007/08.
  38. Azize binti Abd. Aziz, “Kajian ke atas Peralatan yang Menyokong Analisa Penjadualan dalam Sistem Masa Nyata”, sem 1-2007/08.
  39. William Koh Kai Hong, “Healthcare Information System with Component-Based Development for Klinik Rakyat Sdn. Bhd.”, sem 1-2007/08.
  40. Azilah Zainal Rashid, “Projek Kejuruteraan Semula Perisian Antaramuka Voltammetri UTM”, sesi 1-2001/02 & sem 1-2002/03.
  41. Salwa Ab. Latif, “Kajian Perbandingan antara Common Lisp Console dan Lisp Based html Parsel dalam pembangunan Prototaip Sistem Pakar Berdasarkan kajian Kes zakat Simpanan”, sesi 2-2001/02 & sem 1-2002/03.
  42. Rohazlina Binti Kasim, “Sistem Perumahan Berasaskan WEB bagi Syarikat Cygallad”, sesi 2-2001/02 & sem 1-2002/03.
  43. Mazizah Binti Salim, “Sistem Antaramuka Pengumpulan Data bagi Perisian Sistem Voltammetri UTM”, sesi 2-2001/02 & sem 1-2002/03.
  44. Khairul Aizawati Binti Khalid, “Sistem Pakar Diagnosis Risiko Kanser Serviks”, sesi 2-2001/02 & sem 1-2002/03.
  45. Haryati Binti Jaafar, “Sistem Penilain Prestasi Pekerja”, sem 1-2002/03.
  46. Amri Bin Saad Mustafa, “Simulasi Robot Memanjat Dinding UTM (SRMDUTM)”, sesi 1-2001/02 & sem 1-2002/03.
  47. Tisnadayanti Binti Zamzani, “Sistem Penilaian Kesihatan Mental”, sesi 1-2001/02 & sem 1-2002/03.
  48. Mohd Irawan Bin Yusob, “Sistem pengumpulan data masa nyata bagi perisian sistem biomedik / Mohd Irawan bin Yusob”, sesi 2-2001/02 & sem 1-2002/03.
  49. Roazniza Daud, “Sistem Pengishtiharan & Taksiran Cukai Harta Berasaskan WEB”, sesi 1-2001/02.
  50. Sharaliza Kemis, “Sistem Maklumat & Pembayaran Berasaskan WEB bagi Sekolah Menengah Kebangsaan (P) Sultan Ibrahim”, sesi 1-2001/02.
  51. Ahmad Zariman Bin Abdul Majid, “Sistem Pakar Diagnosis Tahap Kesihatan Pekerja Berasaskan Peraturan Secara Atas Talian”, sesi 1-2001/02.
  52. Ahmad Ruzaimee Bin Abdul Rashid, “Mohamad Sistem Pakar Penilaian Masalah Perkakasan Komputer Berasaskan Peraturan”, sesi 1-2001/02.
  53. Ng Poh Lin, “Sistem Penasihatan Pemakanan Wanita Hamil Secara Online”, sesi 2-2001/02.
  54. Kuang Yee Ling, “Sistem Diagnosis Penyakit Kulit Menggunakan Pendekatan Berasaskan Peraturan”, sesi 2-2001/02.

Supervision Industry Training

  1. Ahamad Aqil Bin Jasri, Sapura Technology Berhad, (Sem 1 – Sesi 2014/2015)
  2. Farezdzuan Bin Roslan, Zaluvida Corporate Sdn Bhd, (Sem 1 – Sesi 2014/2015)
  3. Hazlinda Binti Salim, Sapura Technology Berhad, (Sem 1 – Sesi 2014/2015)
  4. Nur Farahin Binti Abdul Razak, Sapura Technology Berhad, (Sem 1 – Sesi 2014/2015)
  5. Nurhaziyatul Adawiyah Binti Yahya, Sapura Technology Berhad, (Sem 1 – Sesi 2014/2015)
  6. Mah Siew Sheng, Eprotea MSC Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2011/2012)
  7. Muhammad Khairi Bin Azmi, Fiberail Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2011/2012)
  8. Ong Kwok Wee, Eprotea MSC Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2011/2012)
  9. Quek Jun Yen, Eprotea MSC Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2011/2012)
  10. Soon Huai Cheng, Eprotea MSC Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2011/2012)
  11. Leong Fock Kiong, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  12. Mogaan A/L Arumugan, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  13. Tan Yeou Sheng, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  14. Tay Hock Lye, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  15. Ting Gan Seng, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  16. Victor Lee Wee Ming, Infopro Sdn Bhd, (Sem 2 – Sesi 2010/2011)
  17. Chai Suk Phin, Sarawak Biodiversity Centre, (Sem 2 – Sesi 2009/2010)
  18. Nooridayu Binti Nordin, Majlis Bandaraya Johor Bahru, (Sem 2 – Sesi 2009/2010)
  19. Norshafarina Bt Omar, Universiti Malaysia Sarawak, (Sem 2 – Sesi 2009/2010)
  20. Nur Arikah Binti Budiman, Majlis Bandaraya Johor Bahru, (Sem 2 – Sesi 2009/2010)
  21. Cindy Lau Han Ni, Rimbunan Sawit Berhad, (Sem 3 – Sesi 2007/2008)
  22. Tan Wei Sieng, Campus Solutions Sdn.Bhd, (Sem 3 – Sesi 2007/2008)
  23. Gilbert Phuah Leong Siang, Campus Solutions Sdn. Bhd, (Sem 3 – Sesi 2007/2008)
  24. Mun Chun, Campus Solutions Sdn. Bhd, (Sem 3 – Sesi 2007/2008)
  25. Syahir Asnawi Bin Rosli, FSKSM Universiti Teknologi Malaysia, (Sem 3 – Sesi 2006/2007)
  26. Abdullah Amin Bin Rodzuan, FSKSM Universiti Teknologi Malaysia, (Sem 3 – Sesi 2006/2007)
  27. Noorfazili Bin Rosani, Kementerian Wilayah Persekutuan, (Sem 3 – Sesi 2006/2007)
  28. Koh Kai Hong, Intel Msc Sdn. Bhd, (Sem 3 – Sesi 2006/2007)
  29. Dzulkipli Bin Marasan, Kastam Dan Eksais Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  30. Muhammad Asyraf Bin Khairuddin, Sarawak Information, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  31. Odah Bte Tai, Telekom Malaysia Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  32. Abg. Abdul Rahman Bin Abg.Abdul Hamid, Telekom Malaysia Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  33. Hamimah Bte Kipli, Telekom Malaysia Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  34. Hasfarizan Bin Abu Bakar, Telekom Malaysia Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  35. Mohamad Imran Bin Bandan, Telekom Malaysia Kuching, (Sem 1 – Sesi 2002/2003)
  36. Azri Bin Said, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor, (Sem 2 – Sesi 2001/2002)
  37. Farhani Bte Tasman, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor, (Sem 2 – Sesi 2001/2002)
  38. Mohd Fadle Fahrin Bin Ismail, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor, (Sem 2 – Sesi 2001/2002)
  39. Mohd Yusry Bin Pathni, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor, (Sem 2 – Sesi 2001/2002)